Možnosti provedení zakrytí

Lamelové zakrytí bazénů je určeno ke chránění obsahu bazénů proti vnikání nečistot, pádu hlodavců, žab nebo hmyzu, úniku tepla (snížení spotřeby energie potřebné k ohřevu vody) a k zajištění prodloužení sezóny koupání u venkovních bazénů, zabraňuje odpařování vody a slouží ke zvýšeníb bezpečnosti dětí a domácích zvířat (zabránění pádu do otevřené vody). Ovládání lamelové rolety je mechanické elektrickým navíjecím zařízením pracující s bezpečným napětím. Ovládané je dálkově nebo ručním spínačem. Použitím bazénového pokrytí bylo prokázáno snížení nákladů na provoz u venkovních bazénů o 80 %, a u krytých bazénů o 60 %.

Nadhladina bez krytu


Jednoduché provedení nadhladinové konstrukce navíjecího zařízeni bez zakrytí návinu bazénových lamel.

Nadhladina design kryt


Elegantní samonosné provedení nadhladinové konstrukce navíjecího zařízeni. Celý komplet je zakryt speciálním krytem z nerez oceli a PVC lamel a chrání návin před slunečním zářením.

Nadhladina kryt lavička


Tato konstrukce krytu navinu lamel umožňuje využit tento kryt jako lavičku či lehátko. Vlastní samonosná konstrukce z nerezové oceli ve vysoké jakosti. Sedací lamely provedeni dřevo, imitace dřeva nebo PVC.

Podhladina varianta 1


Osvědčené podvodní navíjecí zařízení. Je elegantní a z vnějšku neviditelné.

Podhladina varianta 2


Nábal rolety je umístěn v boční šachtě bazénu. Nábal je kryt roštem z nerezu nebo jiného vhodného materiálu.

Podhladina varianta 3


Podvodní navíjecí zařízení. Nábal bazénové rolety je kryt podestou a tím chráněn proti náhodnému poškození.

Podhladina varianta 4


U této varianty je svinutá bazénová roleta umístěna ve výklenku v boční stěně bazénu. Výhodou je že svinutý nábal nezmenšuje koupací profil a je chráněn proti náhodnému poškození.

Podhladina varianta 5


U této varianty je nábal rolety umístěn ve výklenku v šachtě ve dně bazénu. Roleta je chráněna roštěm proti nášlapu (rošt v provedení z nerezu a PVC lamel).

Podhladina varianta 6


Osvědčené podvodní navíjecí zařízení. Je elegantní a z vnějšku neviditelné. Nábal rolety je chráněn protinášlapovým krytem z nerez oceli a PVC lamel.

Typy bazénových lamel

Snem každého uživatele bazénu, ať venkovního nebo vnitřního, je bezstarostné koupání s co nejnižšími náklady. Elegantním a efektivním řešením je rolovací zakrytí pomocí lamelového krytu ( bazénové lamely ). Průměrná tepelná ztráta z hladiny u interiérových bazénů je cca 150 – 200 W/m2 za hodinu. Při lamelovém zakrytí je tato ztráta podle typu lamely redukována na 5 – 15 W/m2 za hodinu. Již žádné orosené stěny a stékající voda po oknech v bazénové hale. U venkovních bazénů je nespornou výhodou zakrytí možnost prodloužení koupací sezony. S rolovacím zakrytím se sníží i potřeba vysávání nečistot ze dna bazénu. Spadané hrubé nečistoty jsou shrnovány roletou do jednoho místa bazénu. V případě že v tomto míst je hladinový sběrač, máte vystaráno. Dalším velkým přínosem lamelového zakrytí je zvýšení bezpečnosti před náhodným pádem osob či zvířat do bazénu. V kombinaci s madlem ze tří stran namontovat asi 5 cm pod hladinou lamely snadno unesou 100 kg/m2.

Provedení našich lamel od špičkových výrobců s dlouholetou tradicí.

Lamely jsou mezi sebou navzájem spojeny a celý tvar je přizpůsoben obvodu bazénu a plave na hladině. Roletové zakrytí je vhodné pro skoro všechny typy bazénů a je instalováno v provedení podhladinovém nebo nadhladinovém. Je možná i podvodní instalace do již hotových bazénů.

Lamely komfort.

bazénové lamely Tříkomorová PVC lamela ze zesílenou stěnou a patentovaným závěsem, který minimalizuje usazování nečistot ve spárách, Vám zajisti úspory, pohodlí, bezpečnost na vašem bazénu. Tato lamela je dodávána ve čtyři UV stabilní barevný odstínech. Díky většímu objemu vzduchu v komorách mají tyto lamely vysokou nosnost a dobré tepelně izolační vlastnosti. Tyto lamely Vám zajistí minimalizaci teplotních ztrát z hladiny vašeho bazénu, úsporu energie a ochranu před náhodným pádem do bazénu.

Lamely profesional.

bazénové lamely Mimořádně odolné vypěněné lamely poskytují design pro náročné a vynikající materiálové vlastnosti. Kompaktní a uzavřený profilový prostor ve spojení s vynikajícími vztlakovými vlastnostmi zajišťují vysokou stabilitu a nosnou schopnost zejména při silné nepřízni počasí. Navíc vypěněné profily bazénového pokrytí komfort vykazují zřetelný nejlepší dostupné tepelně izolační vlastnosti.

Dodáváme v barvě krémově bílé, žulové šedi, slonové kosti a světle modré.